صفحه اصلی > دانشگاه در رسانه 
اخبار > استاندار بوشهر در جمع دانشجویان عنوان کرد: با برهم زنندگان موسیقی در دانشگاه برخورد می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار بوشهر در جمع دانشجویان عنوان کرد:

استاندار بوشهر در جمع دانشجویان عنوان کرد: با برهم زنندگان موسیقی در دانشگاه برخورد می‌شود

به گزارش «گرنا»؛مصطفی سالاری در نشستی صمیمانه با نمایندگان تشکل‌های مختلف دانشجویی دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر با بیان اینکه دولت به استقلال دانشگاه پایبند است، اظهار داشت: با وجود محدودیت‌های مالی دانشگاه، اما فعالیت‌های خوبی در این دانشگاه انجام‌ شده به‌طوری‌که ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی بوشهر 40 درصد افزایش‌یافته است.
وی در ارتباط با مطالبات دانشجویان در مورد مشکلات مالی خاطرنشان کرد: باید بخشی از مطالبه شما را متوجه شرایط کل کشور بدانیم چراکه امسال بودجه کل کشور 15 درصد نسبت به سال گذشته کاهش‌یافته است.
استاندار بوشهر اضافه کرد: تا مردادماه سال گذشته 63 درصد سهم اعتباری استان بوشهر را دریافت کرده بودیم اما امسال تاکنون میانگین پرداخت‌ها 32 درصد است.
سالاری ادامه داد: دولت در سال 91 رشد منفی 5.1 درصدی اقتصاد را تجربه کرده اما این دولت رشد اقتصادی را از منفی 5.6 درصد به مثبت 3 رسانده هرچند تا نقطه ایده‌آل فاصله‌ داریم.
وی گفت: آیا در سال 91 به آن شرایط اقتصادی اعتراض می‌شد؟ در هر صورت این دولت از انتقادات استقبال می‌کند و هیچ مضایقه‌ای هم برای انتقاد ایجاد نکرده است.
استاندار خطاب به دانشجویان بیان کرد: هر چه به ما بگویید هزینه ندارد اما باید در جایی نیز که هزینه دارد مطالبات و خواسته‌های خود را بیان کنید.
سالاری خاطرنشان کرد: وضعیت اشتغال ماحصل رشد منفی و اتفاقاتی است که همین رشد منفی اقتصادی ایجاد کرده است.
وی با تأکید بر اینکه دانشجویان روحیه مطالبه‌گری خود را حفظ کرده و صدای خود را به گوش سایر مسئولان هم برسانند، گفت: حل مشکلات استان نیازمند نقش، کار اجتماعی و پیگیری دانشجویان در عرصه‌های مختلف دارد و باید به برنامه‌ریزی توسعه بپردازیم.
استاندار بوشهر با بیان اینکه 8 محور بزرگراهی در استان در دست‌ساخت است و با افتتاح این طرح‌ها تا 15 سال آینده به بزرگراه نیاز نداریم، افزود: احداث چندین آب‌شیرین‌کن نیز در دستور کار داریم که 25 درصد مصرف آب استان را تأمین خواهد کرد.
سالاری در ارتباط با فضای فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی در دانشگاه نیز گفت: نباید بی‌جهت در دانشگاه محدودیت ایجاد کنیم و سلیقه خود را نباید به دانشجویان تحمیل کنیم.
وی با بیان اینکه موضع ما در مورد دانشگاه تابع مواضع رئیس‌جمهور است گفت: اختلاف‌سلیقه‌ها را باید پذیرفت، رأی که با دیگران متفاوت است را نباید تکفیر کرد چراکه شیوه‌ای اخلاقی و انسانی نیست.
استاندار بوشهر ادامه داد: دانشجویان باید به این مسائل پایبند باشند و بسیاری از دخالت‌هایی که در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد منشأ آن خود دانشجویان هستند.
سالاری با بیان اینکه قبول نداریم که فعالیت انجمن اسلامی دانشگاه خلیج‌فارس محدود شود، گفت: دانشجویان می‌توانند افکار عمومی را هدایت کنند چراکه دایره تأثیرگذاری ایشان قابل‌توجه است.
به گزارش فارس، وی بابیان اینکه از مسابقات مختلف ورزشی، فرهنگی، هنری، دانشجویان حمایت می‌کنیم، افزود: اجرای موسیقی در دانشگاه تا جایی که قانون مجاز دانسته مشکلی ندارد و با کسانی که از اجراهای موسیقی که مجوز قانونی دارند ممانعت می‌کنند برخورد می‌شود.


٠٧:٤٦ - يکشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٤    /    شماره : ٤١٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٧٦کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397