صفحه اصلی > دانشگاه در رسانه 
اخبار > استاندار بوشهر: ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های دولتی در استان بوشهر افزایش می‌یابد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار بوشهر: ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های دولتی در استان بوشهر افزایش می‌یابد

بوشهر - استاندار بوشهر گفت: ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های علوم پزشکی و خلیج فارس بوشهر بر اساس نیازهای جامعه افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری صبح پنجشنبه در بازدید از حوزه‌های امتحانی کنکور و آزمون سراسری دانشگاه‌ها در استان بوشهر اظهار داشت: کنکور یکی از مراحل حساس در زندگی همه افراد است و موفقیت در کنکور برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان استان بوشهر اضافه کرد: این طرح نقش بسیار مهمی در زمینه بهبود وضعیت قبولی دانش‌آموزان استان بوشهر در کنکور سراسری دارد و با جدیت ادامه خواهد داشت.

استاندار بوشهر با بیان اینکه انتخاب رشته صحیح و مناسب یک ضرورت است، اضافه کرد: رشته‌های آموزشی و تحصیلی دانشگاه‌ها براساس نیاز و ظرفیت جامعه باید انتخاب شود.

وی با بیان اینکه رشته‌های دانشگاهی باید بر اساس نیازهای جامعه طراحی و تدوین شوند، افزود: مسئولان دانشگاه باید رشته‌های مورد نیاز جامعه را حفظ کنند و در دیگر رشته‌ها بازنگری صورت گیرد.

سالاری با اشاره به افزایش پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر در سال‌های اخیر، خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش در دانشگاه خلیج فارس بوشهر دو برابر شده است.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته برای افزایش پذیرش در رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، افزود: رشته‌های پزشکی، پرستاری و دیگر رشته‌ها که نیاز جدی آینده استان بوشهر است در پذیرش دانشگاه علوم پزشکی مورد توجه است.

لینک خبر


١١:٢١ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٥٠    /    تعداد نمایش : ١٠٦٥کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397