صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > دیدار معاون سفیر افغانستان با رئیس دانشگاه خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار معاون سفیر افغانستان با رئیس دانشگاه خلیج فارس

معاون سفیر افغانستان روز یکشنبه 13 اسفند به اتفاق عبدالرضا بشیری مدیر کل اتباع بیگانه استانداری بوشهر با حضور در دانشگاه خلیج فارس با رئیس و مسولان دانشگاه دیدار نمود.
دکتر عبدالمجید مصلح با اشاره به کسب رتبه دوم کیفیت مقالات کشور توسط دانشگاه خلیج فارس گفت: 50 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی پذیرش شده اند، که در این زمینه در کشور رتبه ۸ را بخود اختصاص داده ایم.

رئیس دانشگاه خلیج فارس افزود: دانشگاه خلیج فارس با دارا بودن  حدود 7000 دانشجو در 29 رشته کارشناسی، 48 رشته ارشد و 13 رشته دکتری، جهت گیری خود را  در حوزه کار آفرینی قرار داده است و این دانشگاه از طرف وزارت علوم به عنوان  پایلوت دانشگاه کار آفرین انتخاب شده است.
دکتر مصلح با تاکید بر نگاه ویژه دانشگاه خلیج فارس به عرصه روابط بین الملل ادامه داد: ما به عنوان یک مرجع دوره ایرانشناسی، اخیرا یک دوره ایران شناسی را برای دانشجویان کشور گرجستان برگزار نموده ایم و با توجه به قرابت اجتماعی و فرهنگی ایران و کشور افغانستان بسیار مشتاق هستیم در این زمینه سهمیه ویژه ای از بورسیه خلیج فارس  را برای دانشجویان افغانستانی در نظر بگیریم.
دکتر غفاری معاون سفیر کشور افغانستان در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور در استان بوشهر و دانشگاه خلیج فارس گفت: در پی دیدار رئیس جمهور های کشور جمهوری اسلامی ایران و افغانستان تفاهم نامه های دو جانبه ای مبادله شده است که در همین راستا کمیته ای با نام کمیته ارتباطات و تعاملات فرهنگی شکل گرفته است و سعی هر دو طرف بر تقویت روابط عمیق هر دو کشور است.
دکتر غفاری ابراز امیدواری کرد که در سال آینده شاهد حضور تعدادی از دانشجویان کشور افغانستان در دانشگاه خلیج فارس و استفاده بهینه از پتانسیل های این دانشگاه باشیم.


١٣:٢٧ - دوشنبه ١٤ اسفند ١٣٩٦    /    شماره : ١٧٠٢    /    تعداد نمایش : ٦٠٢کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397