صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > برگزاری برنامه محیط زیست در دبیرستان دانشگاه


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری برنامه محیط زیست در دبیرستان دانشگاه

برنامه ی محیط زیست روز دوشنبه موزخ 1396/11/16 در دبیرستان دانشگاه با حضور مسولین دانشگاه، محیط زیست و سازمان های مردم نهاد زیست محیطی برگزار گردید.  این نشست که با خیر مقدم آقای برغندان رییس دبیرستان دانشگاه شروع شد. با سخنان رییس دانشگاه ادامه پیدا کرد. در این برنامه دکتر مصلح ضمن  تبریک  ایام دهه ی فجر، و آرزوی توفیق برای آرمانهای بلند  ملت ایران، گفت امیدوارم هر روز بتوانیم بیشتر به این آرمانها نزدیکتر و موفقیتهای بیشتری را کسب کنیم ، ایشان همچنین موفقیتهای دانش آموزان این دبیرستان را  تبریک گفت و  از معلمان، دانش آموزان و مدیر مدرسه برای کسب این موفقیتها قدردانی کرد.


دکتر مصلح در ادامه گفت: فلسفه تاسیس دبیرستان دانشگاه متفاوت بودن این مدرسه با سایر مدارس است. ما باید امکانات و معلمانی را جذب این مدرسه کنیم  که تراز بالایی را در سطح علمی و آموزشی برخوردار باشند. ما به دنبال تشکیل دبیرستانی متفاوت از آنچه که تاکنون وجود دارد هستیم، وی همچنین گفت  کیفیت آموزش در این مدرسه برای ما بسسار حائز اهمیت است.

رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود در این برنامه ضمن تاکید به نیاز بشریت در جهان امروز به توجه ویژه به محیط زیست گفت: تمام آسیبهایی که به محیط زیست زده ایم محصول عملکرد همه ی ماست. وی گفت کره ی زمین در معرض تهدید جدی است. ما بخاطر دستکاری هایی که در  طبیعت کرده ایم به آن آسیب جدی زده ایم.
رییس دانشگاه خلیج فارس گفت: ما باید رفتار بهتری با محیط زیست داشته باشیم. چرا که گرم شدن کره زمین، تخریب جنگل ها،آلودگی دریا ها و اقیانوسها، بهم خوردن فصول نتیجه عملکرد ما در جهان امروز است. دکتر مصلح در ادامه سخنان اش گفت رویکرد ما به تسوعه، باید توسعه پایدار با توجه به محیط زیست باشد. نگاه ماباید به توسعه  تغییر کند، و از بخشی نگری و منقطه ای نگری فاصله بگیریم. چرا که رفتار ما تاثیر مستقیم بر محیط زیست دارد. ایشان همچنین گفت: ما باید مرزبندیها را برداریم و برای حفظ محیط زیست جهانی فکر کنیم،

در ادامه برنامه یکی از دانش آموزان متن سوگند نامه ای را به شرح زیر قرائت کرد:

به نام یزدان پاک و آفریننده افلاک

ما دانش آموزان دبیرستان دانشگاه خلیج پارس، در پیشگاه خداوند و برابر وجدان شرف، عزت و انسانیت خویش سوگند یاد میکنیم که:

حرمت زمین سبز را نگاهبان باشیم و پیمان می بندیم در تاریخ ذهن و یاد سرزمین مان خطی از بی حرمتی به زمین و مواهب طبیعی آن به جای نگذاریم.

دانش و توانایی خویش را در راه بهبود زندگی بشریت و حفاظت از مادر طبیعت به کار برده و در این مسیر مقدس از هیچ کوششی دریغ ننمائیم.

الفبای مهربانی با طبیعت را بگسترانیم.

این قرار همیشگی ماست از امروز، خدمت گزاری به طبیعت و انسانیت. با تواضع و خشوع از یزدان مهربان برای انجام تعهدات اخلاقی مان توفیق خواسته و با ایمان به آنها به شرافت مان سوگند یاد می کنیم.

بخش پایانی حضور رییس دانشگاه و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی در دبیرستان:

در برنامه ای دیگر دکتر مصلح و دکتر حاجیانی با بازدید از کلاسهای درس و حضور در بین دانش آموزان از کیفیت برنامه های آموزشی و امکانات رفاهی این مدرسه با دانش آموزان به گفتگو نشستند. و به سوالات آنها پاسخ گفتند.

 ٠٨:٥٢ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٥٦    /    تعداد نمایش : ٥٠٢کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397