صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > خروجی دانشگاه ها باید شرکتهای دانش بنیان باشد


  چاپ        ارسال به دوست

خروجی دانشگاه ها باید شرکتهای دانش بنیان باشد

همایش ملی دانشجویی مهندسی صنایع در صنعت نفت و گاز روز پنج شنبه مورخ 1396/08/4در سالن اجتماعات شهرک توحید شهرستان جم با حضور دانشجویان، اساتید این رشته، مدیران و امام جمعه شهرستان جم برگزار گرديد.

دكتر عبدالمجيد مصلح در اين مراسم گفت: مانیازمند پروتکلهایی هستیم که دانشگاه و صنعت را بیشتر به يكديگر پیوند دهد، بنابراين خروجی دانشگاه ها نیز باید شرکتهای دانش بنیان نیازمند صنعت باشد. دانشگاه و صنعت نیازمند اعتماد متقابل بیش از پیش هستند، توسعه و پیشرفت کشور نیز نیازمند نگاهی دانش بنیان به توسعه است.

وي افزود: به نفع دانشگاه و صنعت است که رویکرد خود را به سمت حرکتهای توسعه ای مبتنی بر دانش داشته باشند.

رییس دانشگاه  خلیج فارس ادامه داد: در این مقطع از تاریخ کشور به هیچ وجه بازار کشش اشتغال تمام دانش آموختگان را ندارد و فارغ التحصیلان دانشگاه باید ایده های نوآورانه داشته باشند. دانشجویان و دانش آموختگان نسل جدید باید توان تاسیس شرکتهای دانش بنیان نیازمند صنعت پیرامون خود را داشته باشند، ما نیز شرایط  را برای تحقق چنین ایده هایی فراهم کرده ایم و در آینده این حمایتها بیشتر نیز خواهد شد.

دکتر مصلح گفت: در این برهه از زمان شما کشوری را پیدا نمی کنید که در مقیاس و اندازه ایران باشد ولی بیش از 400 هزار کارمند در بخش دولت داشته باشد.

وي خاطر نشان كرد: در استان بوشهر بواسطه همجواری باصنعت و دریا شرایط مناسبی  جهت توسعه همه جانبه مبتنی بر دانایی  فراهم شده است،  که باید از این فرصت بیشترین بهره را برد.

دكتر مصلح افزود: دانشگاه خلیج فارس باید دانشکده ای مستقر در جوار صنعت داشته باشد که در طراز فعالیتهای حرفه ای آن مجموعه صنعتی باشد، ما تلاش خود را جهت تحقق این امر کرده ایم و خبرهای خوبی نیز در راه است که امیدوارم با همکاری مدیران مستقر در این منطقه هر چه زودتر شاهد اين اتفاق باشيم.

در ادامه این همایش فرماندار، امام جمعه شهرستان جم،  دکتر ایرجی مدیرکل فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مهندس ولی زاده دبیر اتحادیه انجمن های علمی مهندسی  صنایع کشور سخنرانی کردند.

در اين مراسم یک پنل تخصصی با محوریت نقش مهندسی صنایع در صنعت نفت و گاز و بازدید از مراکز صنعتی در روز پایانی همایش در نظر گرفته شده بود.


 

 


١٩:٣٦ - جمعه ٥ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٠٥    /    تعداد نمایش : ٧٣٨کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397