صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > بیانیه روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس در محکومیت ادعای رییس جمهور امریکا در خصوص بکار بردن نام جعلی برای خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس در محکومیت ادعای رییس جمهور امریکا در خصوص بکار بردن نام جعلی برای خلیج فارس

 بار دیگر شاهد  شیطنت و خصومت  از طرف رییس دولتی هستیم که در این عمر چندساله انقلاب از هیچ کوششی برای تخریب فرهنگ، تمدن، تاریخ و میراث این کهن دیار فرو گذار نکرده است.

جعل نام و هویت یک سرزمین از تریبون رسمی یک کشور، بیشتر از اینکه تخریب تاریخ يك كشور باشد، نقطه تاریکی  است بر رفتار دولتی که ادعای عدالت، حقوق بشر، رفتار مدنی در چاچوبهای پذیرفته شده بین المللی را دارد.

این ادعای کذب  بیشتر هویت سردمدار فعلی کاخ سفید را هویدا خواهد ساخت و به جهانیان خواهد فهماند که با چه موجود خطرناک و غیرقابل پیش بینی رو برو هستند. البته ما واقفیم که... هر کسي بر طینت خود می تند.

 مردم ایران از هر نژاد، قوم و قبیله و با هر دین و آیینی از دیرباز تاکنون وطن خویش را چو جان خویشتن دوست داشته و هر گونه رفتار و خطا را از هر قدرتی بر نمی تابند و به منطقی ترین و شدیدترین شکل پاسخ خواهند گفت.

مردمان کشور پهناور ایران سالیان دراز با شعار صلح و دوستی بر دنیا مدیریت کرده اند و اکنون نیز بر جان هر انسان آزاده ای فرمانروایند. بنابراین، این ادعاهای پوچ و بی اساس هیچ خللی در رفتار آنها  اعم از دولتمردان، نیروهای مسلح، دانشمندان، عالمان، اساتید و دانشجویان ایجاد نخواهد کرد و بیش از پیش آنان را متحد تر و هوشیار تر می کند.
 دانشگاه خلیج فارس ضمن محکوم کردن این حرکت سخیف رییس جمهور امریکا، اعلام می کند که ما پیام صلح و دوستی را در گفتمان بین تمدنها و فرهنگها به دنیا عرضه می داریم، ما خواهان جهاني سالم و بدور از جنگ، نفرت، کینه توزی، خشونت و  غرض ورزی هستیم.

ما ملت صلح و آشتی با جهانیم، اما از تهدید و گردنکشی بیگانگان نیز هراسی نداریم و پاسخ هر رفتار را متناسب با آن خواهيم داد. اما پایان سخن، و یک نکته با جهانیان درخصوص ترامپ این پدیده قرن  از زبان حضرت مولانا ....

 

تیغ دادن در کف زنگی مست              به که آید علم ناکس را به دست 

علم و مال و منصب و جاه و قران          فتنه آمد در کف بدگوهران

جان او مجنون تنش شمشیر او             واستان شمشیر را زان زشت‌خو

ره نمی‌داند قلاووزی کند                      جان زشت او جهان‌سوزی کند.


٠٩:٢٢ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٨٢    /    تعداد نمایش : ١٠٤٠کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397