صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > انجام فعالیت های بهنژادی گیاهان دارویی در دانشکده کشاورزی ومنابع طبیعی


  چاپ        ارسال به دوست

انجام فعالیت های بهنژادی گیاهان دارویی در دانشکده کشاورزی ومنابع طبیعی

دکتر محمد امین کهن مو ریس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی برازجان با اشاره به فعالیت بهنژادی برروی گیاه دارویی اسفرزه توسط دانشجوی کارشناسی ارشد بخش ژنتیک و بهنژادی گیاهی گفت: این فعالیت در قالب انجام پایان نامه این دانشجو و تحت راهنمایی دکتر محمد مدرسی انجام گردید و تا کنون نتایج بدست آمده  بسیار امیدوارکننده بوده است.

مهندس سوسن هویدامنش مجری این طرح، در این خصوص گفت: علم بهنژادی گیاهی به انتخاب گیاهان برتر از نظر ژنوتیپی و فنوتیپی سازگار با هر منطقه ای می پردازد و ارقام و گیاهان برتر را معرفی می نماید.

وی افزود: از ضروریات انکار ناپذیر فراهم کردن بستر تحول در تولیدات گیاهی از جمله گیاهان دارویی در استان بوشهر، انجام فعالیت های بهنژادی است، که کاربرد این علم برروی گیاهان دارویی هنوز در ابتدای مسیر خود قرار دارد و نسبت به سایر گیاهان، بسیار جوان تر است و لازم است مانند سایر گیاهان استراتژی هایی برای این کار اندیشیده شود تا بتوان متناسب با شرایط اقلیمی سطح استان بوشهر، ژنوتیپ ها و ارقام سازگار تولید کرد.

 


١١:٣٢ - شنبه ١٣ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٠٦    /    تعداد نمایش : ١٠١٧کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397