صفحه اصلی > دانشگاه در رسانه 
اخبار > استاندار بوشهر: دانشگاه در مسیر تبدیل علم به ثروت حرکت کند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار بوشهر: دانشگاه در مسیر تبدیل علم به ثروت حرکت کند

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مصطفی سالاری پیش از ظهر امروز در همایش هفته پژوهش در بوشهر اظهار داشت: مهم‌ترین نکته‌ای که بنا داریم امسال پیش ببریم، این است که پژوهش و اعتبارات پژوهشی را به محورهایی که دلیل مشخصی دارد اختصاص دهیم.

سالاری با بیان اینکه ممکن است خیلی از مسائل پژوهشی در استان‌ها و نقاط دیگر کشور جایگاه داشته باشد، گفت: مسائلی که محور توسعه ماست و می‌توانیم بهتر از دیگران در آن فعالیت کنیم را باید برای پژوهش انتخاب کنیم، بعضی جاها هم چالش داریم که باید با استفاده از ظرفیت پژوهشگران و دانشگاه به سراغ حل آنها برویم، ما نمی‌توانیم بضاعت محدودمان را صرف موضوعات نامحدود کنیم.

وی افزود: در این صورت از ظرفیت دانشگاه بهتر می‌شود استفاده کرد که قطعاً در مسیر پیشرفت جامعه هم خواهد بود، بعضی موقع ما پژوهش می‌کنیم برای اینکه پژوهش انجام داده باشیم اما در مواقع دیگر پژوهش می‌کنیم که کاری انجام بدهیم و مشکلی را برطرف کنیم، در نمایشگاه پژوهش امسال مخترعین و پژوهشگران به این سمت حرکت کرده‌اند، دانشگاه باید در مسیر تبدیل علم به ثروت حرکت کنند، مخترعین ما در جایی که بازار دارند و می‌توانند نیاز جامعه را برطرف کند باید فعالیت کنند.

سالاری گفت: اتفاق خوبی که امروز افتاده است و واحدهای تولیدی و دستگاه‌های اجرایی با همکاری دانشگاه اقدامات خوبی انجام داده‌اند، این تفاهم‌نامه‌هایی که امروز امضا شد شروع خوبی است و باید دستگاه‌های بزرگ صنعتی هم وارد این موضوع شوند.

استاندار بوشهر اضافه کرد: استانی که میزبان صنایع بزرگ است نباید فقط مشکلات و آسیب‌های این شرکت‌ها را تحمل کنند، اگر این شرکت‌ها وارد مشارکت با دانشگاه‌ها برای برطرف کردن مشکلات استان نشوند قطعاً به نفع استان و خود شرکت‌ها نخواهد بود.

سالاری اظهار داشت: اگر دیگران به دانشگاه کمک کنند و به سمت کار مشترک بیایند با هم می‌توانند تحولات بزرگی را در استان رقم بزنند، از باب مسؤولیت اجتماعی واحدهای بزرگ صنعتی باید ورود پیدا کنند، قطعاً بوشهری‌ها خوشحال می‌شوند که همه ایران از نفت و از ظرفیت‌های استانی آنها استفاده می‎کنند ولی باید صنایع هم برای رفع آسیب‌ها و مشکلاتی که برای استان ایجاد کردند تلاش کنند.

لینک خــبر


١١:٢٥ - دوشنبه ١٥ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٨٨٩    /    تعداد نمایش : ١٢٤٧کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397