صفحه اصلی > دانشگاه در رسانه 
اخبار > آغاز حرکت دانشگاه خلیج فارس بوشهر به سمت کارآفرین شدن


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز حرکت دانشگاه خلیج فارس بوشهر به سمت کارآفرین شدن

به گزارش ایرنا، عبدالمجید مصلح روز دوشنبه در نشست با شماری از دانشجویان افزود: شعار این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه الهام بخش، نوآور و کار آفرین تعریف شده و با انتخاب این شعار حرکت خود را به سمت دانشگاه های نسل سوم آغاز کرده ایم.
وی بیان کرد: دانشگاهی موفق است که بتواند با ایجاد زمینه مناسب باعث خلق ایده های موفق کارآفرینی شده و با کمک به دانشجویان مسیر آنها را برای تبدیل ایده به محصول تسهیل کند.
مصلح ادامه داد: با این رویکرد دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند وارد بازار تجارت شده و تبدیل به یک کارآفرین موفق شوند.
وی اظهارکرد: از اینکه نام دانشگاه از نام غرورآفرین خلیج همیشه فارس گرفته شده است بر خود می بالیم اما داشتن این نام برای ما ایجاد مسئولیت می کند و چون ذیل یک مفهوم با ارزش فعالیت می کنیم، باید مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشیم تا با کسب مدارج بالای علمی و پژوهشی باعث تکرار شدن نام زیبای خلیج فارس شویم.
مصلح، با تبریک 25 سال نقش آفرینی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در عرصه دانایی و نوآوری گفت: امیدواریم با تدابیر پیش بینی شده برای دانشجویان این دانشگاه بتوانیم با کمک یکدیگر منشا خدمات علمی و پژوهشی بسیاری برای اعتلای کشور باشیم.
وی یادآور شد: دانشگاه خلیج فارس بوشهر توانست در جدیدترین رتبه بندی بانک های اطلاعاتی جهانی، از لحاظ کیفیت رتبه دوم جهانی و در رتبه بندی از لحاظ کمیت رتبه 18 کشور را کسب کند که این نشان از توانمندی و ظرفیت بالای مجموعه دانشگاه خلیج فارس دارد.
هم اکنون دانشگاه خلیج فارس بوشهر 6 هزار و 300 دانشجو و 236 عضو هیات علمی دارد.
دانشجویان یاد شده در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و در 93 کد رشته تحصیل می کنند.

لينك خبر


٠٩:١٥ - سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٨٩    /    تعداد نمایش : ١٣٣٨کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397