صفحه اصلی > دانشگاه در رسانه 
اخبار > افزایش دوبرابری پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش دوبرابری پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های خلیج فارس و علوم پزشکی بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مصطفی سالاری صبح امروز در حاشیه بازدید از حوزه‌های امتحانی کنکور سراسری ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان سبب قوی‌ترشد دانش‌آموزان برای کی رقابت پرشور در اخذ کرسی‌های دانشجویی در دانشگاه‌های برتر کشور شده است.

وی افزود: سال گذشته با آغاز طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان نتایج خوبی توسط دانش‌آموزان شرکت‌کننده اخذ شد و انتظار داریم نتایج کنکور سراسری سال جاری با موفقیت بیشتری به دلیل گام‌های تکمیلی طرح تقویت بنیه علمی برای دانش‌آموزان استان بوشهر همراه شود.

استاندار بوشهر تصریح کرد: اگر چه همه دانش‌آموزان استان بوشهر در تلاش برای موفقیت و ورود به دانشگاه‌های برتر کشور تلاش می‌کنند اما موفقیت‌بیشتر برای دانش‌آموزانی است که در طرح تقویت بنیه علمی شرکت داشته‌اند.

وی با اعلام این که هر میزان کیفیت علمی و آموزشی دانشگاه بیشتر باشد به همان میزان هم کیفیت آموزشی دانش‌آموزان بیشتر خواهد شد، گفت: رشته‌های دانشگاهی باید براساس نیازهای جامعه اقدام به پذیرش و جذب دانش‌آموز کنند، تا بسترهای توسعه و ژیشرفت جامعه فراهم شود هرچند که در برخی رشته‌ها متناسب با شرایط روز نیازمند بازنگری و در بخشی نیز نیازمند توسعه یا تاسیس رشته‌های جدید هستیم.

سالاری با اعلام تقویت هیات‌های علمی دانشگاه‌های استان بوشهر برای افزایش میزان پذیرش دانشجو متناسب با نیازهای استان بوشهر، عنوان کرد: با توجه به نیازهای توسعه‌ای استان بوشهر، زمینه‌های لازم برای افزایش میزان جذب دانشجو در دانشگاه‌های خلیج فارس و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فراهم شده که در دانشگاه خلیج فارس بوشهر دو برابر سنوات قبل و در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با همین حدود شاهد افزایش پذیرش دانشجو در سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها هستیم.

لینک خبر


١١:٢٢ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٥١    /    تعداد نمایش : ١٠٧٧کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397