صفحه اصلی > دانشگاه در رسانه 
اخبار > رقابت ۱۳۵۰۰ داوطلب کنکور سراسری در استان بوشهر آغاز شد


  چاپ        ارسال به دوست

رقابت ۱۳۵۰۰ داوطلب کنکور سراسری در استان بوشهر آغاز شد

بوشهر - کنکور سراسری از صبح امروز به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد و در استان بوشهر در مجموع ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در گروه های پنج گانه این آزمون شرکت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح امروز پنجشنبه ۱۵ تیر ماه ۹۶ به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد.

نماینده سازمان سنجش در استان بوشهر به خبرنگار مهر گفت: در استان بوشهر ۱۳ هزار و ۵۰۰ داوطلب برای گروه‌های مختلف ثبت‌نام کرده‌اند که ۶۲ درصد بانوان و ۳۸ درصد آقایان هستند.

پرویز حاجیانی با اشاره به اینکه داوطلبان گروه علوم تجربی بیشترین شرکت‌کنندگان در کنکور هستند، خاطرنشان کرد: ۱۰ حوزه امتحانی در استان بوشهر وجود دارد که بیشترین شرکت کننده مربوط به شهرستان بوشهر با چهار هزار و ۵۰۰ نفر است و خارگ با ۶۴ نفر کمترین شرکت‌کننده را دارد.

وی ادامه داد: هزار و ۲۰۰ نفر در ۲۷ رشته در دانشگاه خلیج فارس بوشهر پذیرش می‌شوند که در صورت تائید رشته نفت، به ۲۸ رشته افزایش می یابد.

عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر نیز گفت: در کنکور امسال هفت هزار و ۷۴۹ داوطلب بوشهری در رشته علوم تجربی، هزار و ۷۸۱ نفر در رشته علوم انسانی، هزار و ۷۵۸ نفر در رشته علوم ریاضی، هزار و ۳۷۷ داوطلب در رشته زبان خارجی و ۸۳۵ نفر در رشته هنر شرکت کرده‌اند.

آزمون سراسری سال ۹۶ به منظور پذیرش دانشجو برای دوره‌های روزانه، شبانه (نوبت دوم)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و کدرشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

آزمون سراسری سال ۹۶ در ۳۷۲ شهرستان و ۴۷۸ حوزه امتحانی در سطح کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ تیرماه ۹۶ برگزار می‌شود.

درب حوزه­­‌های امتحانی صبح­ آزمون‌ها رأس ساعت هفت صبح و بعدازظهرها رأس ساعت ۱۴:۳۰ (دو و نیم بعدازظهر) بسته خواهد شد و شروع فرایند برگزاری آزمون صبح­‌ها راس ساعت ۷:۳۰ (هفت و سی دقیقه) و بعداز ظهرها راس ساعت ۱۵:۰۰ (سه بعدازظهر) آغاز می­ شود. از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درب حوزه­‌های امتحانی ممانعت به عمل خواهد آمد.

لینک خبر


١١:٢٠ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٤٩    /    تعداد نمایش : ٩٦٩کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397