صفحه اصلی > دانشگاه در رسانه 
اخبار > اقدام یک استاد دانشگاه و کودک سه ساله اش برای حفاظت از محیط زیست


  چاپ        ارسال به دوست

اقدام یک استاد دانشگاه و کودک سه ساله اش برای حفاظت از محیط زیست

بوشهر- ایرنا- استاد و عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر همراه با کودک سه ساله خود در روز طبیعت اقدام به توزیع بیش از 400 کیسه زباله در میان گردشگران کرد.

محمد مهدی دانا یکشنبه شب در این ارتباط در گفت و گو با ایرنا گفت: با توجه به اینکه که در 13 بدر هر سال شاهد رها شدن حجم زیادی از زباله های غیرقابل بازیافت در سطح طبیعت روستای طلحه دشتستان بودیم تصمیم گرفتیم برای ترغیب مردم به حفاظت محیط زیست اقدام به توزیع کیسه زباله رایگان در میان آنها کنیم.
وی بیان کرد: توزیع بروشورهایی با مضمون معرفی جاذبه های گردشگری روستای طلحه و برو شوری با شعار میهمانان عزیز، آسمان آبی و زمین پاک حق همه بچه هاست از دیگر اقدامی بود که همراه با توزیع کیسه های زباله صورت گرفت.
دانا ادامه داد: با توجه به اینکه محیط زیست حق مسلم نسل آینده است تصمیم گرفتم همراه با کودک سه ساله خود این کار را انجام دهیم تا در میان کودکان نیز نریختن زباله در دل طبیعت به عنوان یک فرهنگ غنی نهادینه شود.
وی افزود: در این ارتباط با حمایت از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه حفاظت از محیط زیست و با توسعه دامنه چنین اقداماتی می توان زمینه داشتن طبیعتی زیبا و بکر را فراهم آورد.
این استاد دانشگاه و کودک خود در مسیر ورودی روستای طلحه شهرستان دشتستان و با حضور در مزرعه و باغ هایی که جمعیت زیادی در آن استقرار یافته بودند اقدام به توزیع بیش از 400 کیسه زباله کردند.
روستای طلحه از توابع بخش بوشکان است.


١١:٥٠ - سه شنبه ١٥ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٨١    /    تعداد نمایش : ١٦٣٤کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397