صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > با حضور وزیر مسکن و شهر سازی فاز اول دانشکده هنر و معماری افتتاح گردید


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور وزیر مسکن و شهر سازی فاز اول دانشکده هنر و معماری افتتاح گردید

فاز اول دانشکده هنر و معماری دانشگاه خلیج فارس با حضور دکتر آخوندی وزیر مسکن، راه و شهرسازی، دکتر شریعتی نیاسرمعاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، دکتر سالاری استانداربوشهر و سایر مدیران کل ادارات استان در روز پنجشنبه مورخ 1395/10/30  افتتاح گردید.

 

 

 

 

دکتر عبدالمجید مصلح ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم از لزوم توسعه مراکز آموزش عالی نوع اول در بافت تاریخی شهر بوشهر گفت. رئیس دانشگاه خلیج فارس  رونق این منطقه از شهر را در گروه ایجاد کانون های توسعه شهری دانسته و ایجاد دانشکده های متعدد از جمله دانشکده کسب و کار با رویکردهای نوین را به عنوان یک نمونه از راهکار های موجود معرفی نمود.

دکتر مصلح با اشاره به وجود مشکلاتی مانند عدم دسترسی مطلوب و عدم توجه جدی به بافت قدیم از سوی مردم و مسئولان بوشهر، خواستار توجه جدی تر و بهتر به این مسئله شد. رییس دانشگاه خلیج فارس در ادامه به مشکلات جذب هیات علمی در حوزه هنر و معماری اشاره کردند، و  گفتند این منطقه  می تواند پایلوت خوبی برای ایجاد دانشکده کسب و کار برای کشور و بوشهر شود، و چرخه زیبایی از آموزش و کسب و کار را ساماندهی کرد. وی وجود همزیستی پیروان مذاهب تشیع و تسنن را نشان از وجود شکل خاصی از همدلی و اتحاد در این منطقه ی  شهری  دانست.

در ادامه این مراسم دکتر آخوندی وزیر مسکن و شهرسازی با برشمردن مشکلات موجود در مواجه با مدرنیته، عدم آمادگی  در ابتدای ورود مدرنیته و دنیای مدرن را یکی از دلایل این مشکلات دانست. ایشان ضمن انتقاد از استقرار دانشگاه ها که نماد مدرنیته هستند در محیط های بیرون از شهرها،  گفتند: با اینکار یکی از عوامل توسعه را ما  به حاشیه شهرها کشانده ایم اما اکنون با این دست اقدمات سعی داریم رجوع دوباره ای به شهر ها داشته باشیم. دکتر آخوندی لزوم نیاز به باز اندیشی کلی را در مفهوم و کارکرد توسعه و مدرنیتهرا  یادآورشده و گفت: ما باید به تاریخ، فرهنگ، سبک زندگی و روابط اجتماعی خود رجوع کنیم.

وزیر مسکن و شهر سازی  تلاش برای  احیای بافت تاریخی و تعریف اولویتها در رونق و بهبود سکونت در این نقطه از شهر را یک لزوم دانسته و بر وجود  مشوق های مطلوب مانند ایجاد پروژه های توسعه ی منطقه ای، پرداخت تسهیلات بافت فرسود و بهبود شرایط زندگی با ایجاد زیر ساختها در این مناطق از شهر تاکید نمود.

دکتر آخوندی با اشاره به قدمت ارتباطات تجاری، فرهنگی و اجتماعی شمال و جنوب خلیج فارس گفت: گرچه امروز اثر کمتری از آن ارتباط وجود دارد ولی دانشگاه خلیج فارس می تواند با تکیه به تاریخ دیرینه ارتباط شمال و جنوب خلیج فارس و ایجاد بستر مناسب، به عنوان یک دانشگاه بین المللی با جذب دانشجو از جنوب خلیج فارس این ارتباط دیرینه را برقرار و مستحکم نماید.

 


١٦:٢٧ - پنج شنبه ٣٠ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٩٦١    /    تعداد نمایش : ١١٧٣کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397