صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > نکوداشت پژوهشگر برجسته نهج البلاغه دکتر سید محمد مهدی جعفری


  چاپ        ارسال به دوست

نکوداشت پژوهشگر برجسته نهج البلاغه دکتر سید محمد مهدی جعفری

مراسم گرامیداشت دکتر محمد مهدی جعفری روز چهار شنبه به حضور اساتید دانشگاهها، روشنفکران و مقامات ملی و منطقه ای در دانشگاه خلیج فارس برگزار شد در این نشست دکتر جعفری گفت : امام علی (ع) به مالک فرمود: وقتی به مصر میروی مراقب باش. بر این ملت مشکلات و سختی های زیادی گذشته است، درباره تو همان قضاوت می کنند که تو درباره گذشتگان  قضاوت می کنید. به هوش باش به آنجا که میروی مثل یک جانور درنده نباشید. قلبت را با لایه ای از مهربانی و محبت و لطف بپوشان، به طوری که همه انسان ها را با یک چشم نگاه کنید. آنجا که میروید یا برادران دینی تو هستند یا همنوعان تو در آفرینش و همگان باید از حقوق انسانی بطور مساوی برخوردار باشند . و تو در مقابل همه مسئول هستید . مبادا بگویی آن یکی مسلمان است و این یکی غیرمسلمان که این و آن با هم برابرند.

وی گفت : نهج البلاغه تنها یک کتاب علمی نیست بلکه راهنمای عمل انسانی است. دکتر سید محمدمهدی جعفری با اشاره به شگفتی های نهج البلاغه عنوان کرد: پیام حضرت علی (ع) پیامی برای همه انسان ها است. وقتی که به او اعتراض می کردند دو مشت خاک برمی داشت و می گفت، بین این دو مشت خاک تفاوتی می بینید؟ همه تان از این خاک آفریده شده اید. همه انسان ها چه مسلمان باشند و چه غیرمسلمان، همه  انسان هستید و باید به چشم انسانیت به آنها نگاه کرد.

وی عنوان کرد: توصیه ام به تمام سروران و به خصوص دانشجویان این است چه برای تحقیق، پژوهش  و مطالعه و چه برای راهنمایی به این اقیانوس بی پایان رجوع کنند. که در آن در گرانبهایی خواهند یافت.

 

در پایان این مراسم از خدمات استاد سید محمد مهدی جعفری بخاطر سالها تلاش و کوشش وی در حوزه علوم دینی  تقدیر و تشکر گردید.


٢٢:٣٦ - چهارشنبه ٢٩ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٩٥٩    /    تعداد نمایش : ١١١٣کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397