صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > مراسم بيست و پنجمين سال تاسيس دانشگاه خليج فارس با حضور مسولان كشوري و استاني برگزار گرديد.


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم بيست و پنجمين سال تاسيس دانشگاه خليج فارس با حضور مسولان كشوري و استاني برگزار گرديد.

مراسم بيست و پنجمين سال تاسيس دانشگاه خليج فارس پنجشنبه 26 بهمن با حضور دكتر شريعتي نياسر معاون آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري، عبدالكريم گراوند استاندار بوشهر، روساي فعلي و سابق دانشگاه خليج فارس و ساير مسولان استاني در سالن اجتماعات دانشكده نفت، گاز و پتروشيمي برگزار گرديد.

دكتر شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم ،تحقیقات و فناوري در اين مراسم گفت:ما دوران سختی را پشت سر گذاشتیم تا به شرایط امروز برسیم .امروز میدان ورود به عرصه بین الملل برای ما باز شده است و نباید با عدم هماهنگی در سياست گذاري و اجرا، اين فرصت بزرگ را از دست بدهيم.  بزرگترین مشکل ما جمعیت دانشجویی است که به صورت غیر هدفمند رشد کرده و امروز یکی از مهمترین گام ها، آمایش آموزش عالی بوده است كه  پس از تصویب تکلیف ما را با وضعیت آموزش عالی مشخص خواهد كرد.

دكتر شريعتي نياسر افزود:  یکی از بخش هاي مهم آمايش آموزش عالي طرح تقسیم آموزش عالی به 10 منطقه است که استان بوشهر در منطقه 7 قرار خواهد گرفت و درخود منطقه 7 ، مقام  دوم  را خواهد داشت.

معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري  توجه به مهارت افزایی و کیفیت را برای دانشجویان يك لازمه دانست، تا بتوانند از آموخته های خود به نحو صحيحي استفاده نمايند.

عبدالكريم گراوند استاندار بوشهر در اين مراسم ضمن تبريك بيست و پنجمين سال تاسيس دانشگاه خليج فارس گفت: یکی از کارهای زيبا وارزشمند تشکر و قدردانی از همه کسانی است که این کار خیر علمی را پایه گذاری كرده يا به نحو احسنت ادامه داده اند است،  که اين قدرداني از مصادیق شجره طیبه میتواند باشد، به اين منظور كه يك  دانشگاه  به عنوان يك درخت و  شاخه وبرگ آن میتواند آرامش،توسعه و آبادانی براي استان و ايران عزيزمان باشد.

دكتر عبدالمجيد مصلح رئيس دانشگاه خليج فارس در اين مراسم ضمن تبريك 25 سالگي دانشگاه گفت: دانشگاه خليج فارس با درایت و پشتیبانی مادی و معنوی مسئولین جمهوری اسلامی و با تلاش بی وقفه و همت بلند دانشجویان، اعضای هیات علمی، کارمندان و مدیران آن مسیر پیشرفت و ترقی را در پیش گرفته و به کامیابی های فراوانی دست یافته است.

دكتر مصلح افزود: در بیست و پنجمین سال تاسیس، دانشگاه خلیج فارس به پشتوانه همه دستاوردها و اندوخته های ارزشمندش، بر اساس برنامه ای راهبردی که به تصویب هیات امنای آن رسیده است، کارآفرین شدن، ارتقای جایگاه علمی و بین المللی و مرجعیت علمی در حوزه خلیج فارس را به عنوان اهداف راهبردی خویش معین کرده و با به کارگیری همه سرمایه های مادی و انسانی خود برای تحقق این اهداف قدم بر می دارد.

در ادامه اين مراسم از سرود دانشگاه خليج فارس رونمايي و از نقش آفرينان توسعه دانشگاه خليج فارس به شرح زير تجليل به عمل آمد.

 

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

خدمات ارزنده

1

مهندس صحرائیان

استاندار اسبق بوشهر

تملک زمین های دانشگاه و اخذ مجوز تاسیس دانشگاه - احداث دانشکده فنی و مهندسی

2

مهندس تبادار

استاندار اسبق بوشهر

حمایت از ایده احداث دانشکده هنر و معماری در بافت تاریخی بوشهر، تملک اراضی دانشکده معماری (از جمله خرید ساختمان مدرسه شاهدخت، ساختمان نوذری و آذین)  و احداث  منازل 48 واحدی اساتید دانشگاه

3

دكتر علی افراشته

استاندار اسبق بوشهر

آغاز عملیات اجرایی دانشکده معماری - تکمیل فاز دوم منازل سازمانی 48 واحدی اساتید - احداث خانه فرهنگ در خوابگاه ها

4

دكتر مصطفی سالاری

استاندار اسبق بوشهر

تکمیل دانشکده معماری و افتتاح آن، تکمیل خوابگاه های دانشجویی کوثر 3 و4  - تکمیل ساختمان معاونت پژوهشی و کتابخانه مرکزی دانشگاه 

5

مهندس زنگنه

وزير نفت

احداث و تجهیز دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی - احداث مجتمع فرهنگی شهید تندگویان

6

مهندس رضائيان

سرپرست اسبق دانشگاه

اولین سرپرست، معاون امور عمرانی استانداری بوشهر در سال 1368 و آغاز عملیات اجرایی دانشکده فنی و مهندسی

7

دکتر غلامحسين خواجه

رئیس اسبق دانشگاه

 

8

دكتر احمد عريان

رئیس اسبق دانشگاه

 

9

دكتر حسن تاجيك

رئیس اسبق دانشگاه

 

10

دكتر محمدرضا محمدي زاده

رئیس اسبق دانشگاه

 

11

دکتر علیرضا ماهینی

عضو هیات علمی دانشگاه خلیج فارس و دانش آموخته مقطع کارشناسی این دانشگاه

فعال اجتماعی و امور خیریه و رئیس هیات امناء دفتر بوشهر بنیاد کودک - عضو هیئت مدیره  و نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر- سوابق مدیریتی در دانشگاه:  معاون آموزشی دانشکده مهندسی و مدیر طرح و برنامه دانشگاه خلیج فارس

12

دکتر حسین صفری

عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه خلیج فارس

تنها دارنده رتبه استادی در بین دانش آموختگان دانشگاه خلیج فارس - عضو هیات علمی دانشگاه تهران (معاون پژوهش و فناوری دانشکده مدیریت)-  دانش آموخته مقطع کارشناسی

13

رضا عوض پور

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان بوشهر و دانش آموخته مقطع کارشناسی دانشگاه خلیج فارس

مدیر موثر دولتی در استان در بین دانش آموختگان دانشگاه خلیج فارس و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر - سوابق مدیریتی: معاون برنامه ریزی استانداری بوشهر و مدیرکل منابع انسانی استانداری

 

 

 

 


١٥:١٤ - پنج شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٧٤    /    تعداد نمایش : ١٢٢١کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397