صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > دومین نشست تخصصی محیط زیست برگزار گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

دومین نشست تخصصی محیط زیست برگزار گردید.

دومین نشست تخصصی محیط زیست اعضای گروه محیط زیست فرهنگستان علوم ایران با دعوت کمیته فرهنگی، آموزشی شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه در روز چهارشنبه 4/11/1396 در سالن فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر گلستانه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن تشکر و خیر مقدم به ارائه گزارشی پرداختند.

در ادامه پروفسور جلال شایگان در خصوص " فاضلاب به عنوان منبع انرژی"  و ذکر روشهای بی هوازی جهت استفاده از متان تولید شده از فاضلاب به عنوان سوخت به ایراد سخنانی پرداختند.

دکتر منوچهر وثوقی رئیس پژوهشکده زیست فناوری دانشگاه شریف با اشاره به کاربردهای نانو تکنولوژی در محیط زیست گفت:  با روش هایی خاص می توان با استفاده از نانو مواد در جهت شناسایی و حذف آلاینده ها  اقدامات مناسبی صورت داد.

پروفسور وثوقی گفت: هر چند کاربردهای زیادی در محیط زیست برای نانو مواد وجود دارد ولی از وارد کردن آنها به محیط زیست باید جلوگیری نمود.

سخنران بعدی  پروفسور گیتی کریم بود که سخنرانی خود را تحت عنوان "سلامت غذا از مزرعه تا سفره" آغاز و تاکید نمود:  با استفاده از روش های مناسب باید به سمتی برویم که بتوانیم موادغذایی را  مصرف کنیم که کمترین آلودگی  زیست محیطی را داشته باشد.

پروفسور ناصر طالب بیدختی استاد دانشگاه شیراز با عنوان  اشاره به طرح های  نمک زدایی در خلیج فارس گفت: کشور ایران در منطقه ای خشک  در جهان واقع شده است و یکی از راه حل های جبران کمبود آب استفاده از  آب های نامتعارف است که یکی از روش های نا متعارف "نمک زدایی از خلیج فارس" است.

پروفسور طالب بیدختی ادامه داد: طرح های زیادی در حوزه خلیج فارس از طرف کشورهای جنوب خلیج فارس اجرا شده که نیاز آب آشامیدنی از این تصفیه خانه ها تامین می شود و درکشور ما نیز پروژه های نمک زدایی را در دست اجرا می باشد.

 

 

 


٠٨:٢٩ - شنبه ٧ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ١٦٣٣    /    تعداد نمایش : ٥٩٧کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397