صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > امضاء تفاهم نامه علمي، پژوهشي مابين دانشگاه خليج فارس و شركت صنعتي دريايي ايران - صدرا


  چاپ        ارسال به دوست

امضاء تفاهم نامه علمي، پژوهشي مابين دانشگاه خليج فارس و شركت صنعتي دريايي ايران - صدرا

به گزارش روابط عمومي دانشگاه خليج فارس، روز چهارشنبه 06/10/1396 طي نشست مشتركي، تفاهم نامه علمي و پژوهشي بين دانشگاه خليج فارس و شركت صنعتي دريايي ايران صدرا منعقد گرديد.

در ابتداي اين نشست دکتر آبین مدير گروه مهندسي دريا از توانمندیها، امکانات و تجهیزات این گروه و موفقیتهای علمی پژوهشی آن گزارشي را ارایه نمودند.

در ادامه دکتر مصلح رئيس دانشگاه ضمن خیر مقدم به سردار دهقان رئيس شركت صدرا و هيات همراه گفت: ما به دنبال ارتباط مستمر و پایدار با شرکت صنعتی دریایی صدرا در حوزه های مشترک کاری و مزیتی استان هستیم .


رییس دانشگاه خلیج فارس افزود: توسعه برنامه هاي دریا محور يكي از هدف هاي این دانشگاه مي باشد و اکنون فرصتی پیش آمده تا ضمن انعقاد تفاهم نامه همکاری، محور و نقشه راه همکاری های دو جانبه را ترسیم نماييم.

در این نشست سردار دهقان رئيس شركت صنعتي صدرا گفت: شرکت صدرا به عنوان اولين شركت دريايي كشور و منطقه به دنبال ایجاد یک هلدینگ بزرگ جهت تاسیس صنایع دریایی است. اساس فعالیت این شرکت از بوشهر شروع شده است و اکنون شرکت صدرا در  حوزه فرا ساحل و ساخت سکوهای نفتی فعاليت هاي خوبي داشته است که  هم اکنون سفارش ساخت بیش از ۱۰ سکو جهت توسعه ی فازهای پارس جنوبی را در دست داریم.


مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران-صدرا با اشاره به تمايل شركت صدرا براي استفاده از ظرفيت دانشگاه خليج فارس، ادامه داد: ارتباط صنعت و دانشگاهی که جهت گیری دریایی دارد برای ما فرصت مناسبی برای همکاری دوجانبه است.شرکت صدرا باید در حوزه کارهای عملی برای دانشجویان فعال باشد و به نفع هر دو طرف است که تعامل متقابل داشته باشند و با این ارتباط خروجی های بهتری در دانشگاه خواهیم داشت و قطعا منفعت اين خروجی ها دوباره به ما  بر خواهد گشت که برای صنعت منافع زیادی دارد.

وی افزود: دربخش گردشگری و ساخت کشتی تفريحي ظرفیت بالایی براي سرمايه گذاري وجود دارد و ما براي نيل به هدفمان به دنبال ارتباط مستمر و پایدار با دانشگاه هستیم.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری علمي و پژوهشي ما بين دانشگاه خليج فارس و شركت صنعتي دريايي ايران صدرا به امضاء طرفين رسيد.


 


١٣:٢٩ - شنبه ٩ دی ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٦٣    /    تعداد نمایش : ٩٣٩کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397