صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > امضای تفاهم نامه بین دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه دویسبورگ-اسن کشور آلمان


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه دویسبورگ-اسن کشور آلمان

دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه دویسبورگ-اسن کشور آلمان در راستای توسعه تبادلات دانشگاهی و فرهنگی در عرصه¬های آموزشی،  پژوهشی و سایر عرصه های تفاهم نامه ای را امضا نمودند. این دو دانشگاه توافق نمودند که برای بین المللی سازی آموزش عالی در حوزه مهندسی (از جمله مهندسی زیست-پزشکی و مهندسی نانو) در دانشگاه دویسبورگ-اسن و حوزه فیزیک کاربردی ( نانوپلاسمونیک و فوتونیک) در دانشگاه خلیج فارس با هم همکاری نمایند. 
این تفاهم نامه برای تحقق اهداف یادشده شامل  برنامه های زیر است:
- تبادل اعضای هیات علمی
- تبادل دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
- اجرای طرح های پژوهشی مشترک (ملی و بین¬المللی)
- برگزاری کنفرانس ها و نشست های تخصصی مشترک
- انتشار مشترک (کتاب و نشریات)
- اجرای طرح های تدریس مشترک
در همین خصوص، دو دانشگاه نمایندگان و ارکان مربوطه خود را نیز برای اجرای این تفاهم نامه معرفی نمودند؛ که جناب آقای دکتر احمد محمدی اسلامی، آزمایشگاه نانوپلاسمونیک و گروه فیزیک از طرف دانشگاه خلیج فارس و پروفسور دانیل ارنی، آزمایشگاه مهندسی برق نظری و عمومی، گروه مهندسی برق و فناوری اطلاعات و نیز دانشکده مهندسی از طرف دانشگاه دویسبورگ معرفی گردیدند. 
دوره اجرای تفاهم نامه در مرحله آغازین سه ساله خواهد بود، که پس از انجام ارزیابی که پیش از پایان دوره انجام می گیرد، قابل تمدید است.


٠٩:٢٦ - پنج شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٣٢    /    تعداد نمایش : ٩٧٧کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397