صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > برگزاری روز بدون خودرو در دانشگاه خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری روز بدون خودرو در دانشگاه خلیج فارس

با توجه به شرایط خطیر زیست محیطی حال حاضر دنیا و فرایند گرم شدن زمین و تغییرات آب و هوائی، موضوع استفاده کمتر از خودروهای شخصی به منظور تولید آلایندگی های کمتر بسیار مهم است.

طی سال های گذشته شهرها و موسسات زیادی در سراسر جهان به این برنامه ملحق شده اند. در این روز افراد با وسایل نقلیه عمومی ، دوچرخه و حتی پیاده خود را به محل کار می رسانند و روز بدون خودرو را این گونه آغازمی کنند.

بووگوتا، پایتخت کلمبیا در حال حاضر بزرگترین روز بدون خودرو را در جهان اجرا می کند.  این برنامه در یکی از روزهای کاری هفته و در تمامی شهر به طور کامل اجرا می شود. در جاکارتا، پایتخت اندونزی و یکی از شلوغ ترین شهرهای  جهان نیز از سال ۲۰۰۷ این طرح در تعدادی از خیابان های اصلی شهر اجرا می شود  و از ورود خودروها به این خیابان ها جلوگیری به عمل می آید.

به همین منظور کمیته فرهنگی،  آموزشی شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه خلیج فارس دوشنبه 20 آذر را روز بدون خودرو اعلام نمود. در این طرح که برای اولین بار در دانشگاه برگزار گردید کارکنان و اعضای هیات علمی با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و پیاده به محل کار مراجعه نمودند.

 


١١:٥٠ - دوشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٧١٤کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397