صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > آغاز همکاری‌های علمی فرهنگی دانشگاه خلیج فارس با دانشگاه‌های گرجستان


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز همکاری‌های علمی فرهنگی دانشگاه خلیج فارس با دانشگاه‌های گرجستان

پیرو دیدار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با وزیر علوم گرجستان در تیرماه سال جاری برای گسترش همکاری‌های علمی پژوهشی ایران و گرجستان ، به ویژه برگزاری دوره‌های ایرانشناسی و آموزش زبان فارسی برای دانشجویان گرجستانی و انتخاب دانشگاه خلیج فارس به عنوان مجری طرح "دوره‌های کوتاه‌مدت ایرانشناسی" از سوی مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت عتف، هیاتی سه نفره از دانشگاه خلیج فارس با حضور رئیس دانشگاه، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مدیر امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی از هفتم آذر بازدید و مذاکره با دانشگاه‌های برتر گرجستان را آغاز نمودند. 
در طرح "دوره‌های کوتاه‌مدت ایرانشناسی"، دو برنامه "دوره فشرده ایرانشناسی" به مدت دوهفته و "دوره پیشرفته ایرانشناسی" به مدت یک نیم‌سال پیش‌بینی شده است که با حمایت و همکاری مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی و رایزنی علمی سفارت ایران در گرجستان برگزار خواهد شد. محتوای این دوره‌ها شامل آموزش زبان و ادب فارسی، تاریخ ادبیات فارسی، فرهنگ، هنر و معماری ایران و تاریخ و جغرافیای ایران و سایر موضوعات مرتبط  است و اولین دوره ایرانشناسی دو‌هفته‌ای در اواخر بهمن و اوایل اسفند سال جاری در دانشگاه خلیج فارس برگزار می‌شود. یکی از اهداف برگزاری دوره‌های ترمی امکان گذراندن پایان‌نامه و رساله در حوزه ایرانشناسی به ویژه مطالعات خلیج فارس و زبان و ادب فارسی با راهنمایی مشترک اساتید دانشگاه خلیج فارس و دانشگاه‌های گرجستان است.
 طرح "دوره‌های کوتاه‌مدت ایرانشناسی" در برنامه سفر وزیر علوم به گرجستان توسط خانم دکتر لیلا رضایی استاد اعزامی از دانشگاه خلیج فارس و استاد کرسی زبان فارسی دانشگاه‌های گرجستان ارائه گردید و مورد استقبال قرار گرفت. پس از اعلام موافقت آقای دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی، هماهنگی‌ها و رایزنی برای عقد تفاهم‌نامه‌های جامع همکاری علمی، پژوهشی و فناوری و قراردادهای آموزشی متناظر برای برگزاری دوره‌های ایرانشناسی انجام پذیرفت.


١٩:١١ - چهارشنبه ٨ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٧٦    /    تعداد نمایش : ٦٦٩کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397