صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > نشست اتاق فکر استان بوشهر با موضوع تدوین خلاصه سیاستی توسعه صادرات غیر نفتی


  چاپ        ارسال به دوست

نشست اتاق فکر استان بوشهر با موضوع تدوین خلاصه سیاستی توسعه صادرات غیر نفتی

نشست اتاق فکر استان بوشهر روز پنجشنبه 25 آبان با موضوع تدوین خلاصه سیاستی توسعه صادرات غیرنفتی با حضور رئیس دانشگاه خلیج فارس، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر، تولیدکنندگان و صادرکنندگان برتر استان در سالن فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خلیج فارس برگزار گردید.
دکتر مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس در این نشست ضمن ابراز خرسندی از تشکیل چنین نشستی در زمینه صادرات گفت: ساختاری برای اتاق فکر استان ها تعریف شده است که البته به تازگی به "شبکه دانشگاه و جامعه" تغیر نام داده است. و یکی از هدف های آن بررسی مسائل استان با مشارکت مجموعه ی ذینفعان و ارائه خروجی آن به عنوان خلاصه سیاستی و ارایه به مراکز تصمیم گیری است.


دکتر مصلح افزود: در این نشست باید سعی کنیم به ارائه پیشنهادهایی در زمینه صادرات غیر نفتی برای طرح در کارگروه توسعه محصولات غیرنفتی بپردازیم تا پس از بررسی و طرح در دولت بتوانیم شاهد انجام  یک سری کار اساسی در این زمینه باشیم.
آقای حسینی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در این نشست گفت: از جناب دکتر مصلح و مجموعه دانشگاه خلیج فارس به جهت تلاش هایی که در بحث توانمند سازی بنگاه ها و بهبود فضای کسب و کار دارند، تشکر ویژه دارم.

آقای حسینی ادامه داد: متاسفانه تفکر حاکم بر جامعه ما بر مبنای واردات است در حالی که در استان بوشهر پتانسیل های خوبی در بخش های کشاورزی، آبزیان، صنایع معدنی و... برای سرمایه گذاری در زمینه صادرات وجود دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر افزود: وقتی بحث صادرات مطرح می شود ما باید نگاهمان به استان بوشهر به عنوان یک پورت مناسب برای صادرات باشد و باید تمام زیر ساخت های مناسب برای صادرات را فراهم کنیم.

در ادامه صادر کنندگان برتر استان بوشهر به بیان نظرات، مشکلات و راه حل های پیش روی صنعت صادرات پرداختند.١١:١٣ - پنج شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٤٠    /    تعداد نمایش : ٦٣٤کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397