صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > دانشگاه خلیج فارس جایزه "طراحی نو در بافت های میراث فرهنگی" را از آن خود کرد.


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه خلیج فارس جایزه "طراحی نو در بافت های میراث فرهنگی" را از آن خود کرد.

 

     بنا به گزارش روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس: دو طرح از ایران  جایزه سال 2017 آسیا-پسیفیک حفاظت از میراث فرهنگی را از آن خود کردندجایزه آسیا-پسیفیک حفاظت از میراث فرهنگی یونسکو"  برای تشویق بخش خصوصی و به رسمیت شناختن نقش کلیدی آن در حفاظت از میراث فرهنگی منطقه در نظر گرفته شده است.

    خانه فرهنگی آفتاب  (اصفهان) و دانشگاه خلیج فارس (بوشهر) برندگان ایرانی این جایزه در سال 2017 بودند، که دانشگاه خلیج فارس جایزه "طراحی نو در بافت های میراث فرهنگی" را از آن خود کرده است.

هیات داوران این جشنواره که از 9 متخصص بین المللی حفاظت از میراث فرهنگی تشکیل شده بود از 9 تا 11 اگوست 2017 تشکیل جلسه داد و به 43 طرح  از شش کشور ازجمله ایران، استرالیا، هند، چین، نیوزیلند و سنگاپور در بخش های مختلف جوایز و نشانهای افتخار اعطا نمود.

    ساختمان جدید دانشکده هنر و معماری دانشگاه خلیج فارس برای چالش طراحی شهری، با راه حلی مبتنی بر زمینه، پاسخی فراهم آورده است که نشان دهنده درک درستی از گونه شناسی بومی در معماریست. این ساختمان که در لبه بافت تاریخی بوشهر بنا شده است، با مقیاس سازگار، نما و انتخاب مصالح  مناسب،  پیوستگی ریخت شناسی لازم را با بافت شهری موجود حفظ نموده است. همچنین، با چیدمان ساختمان پیرامون حیاط های مرکزی چشم نواز و استفاده از فناوری های مدیریت محیطی سنتی،  این پروژه محیطی دلپذیر را برای جامعه دانشگاهی آفریده است. این طرح نو  حضوری متمایز و در عین حال متواضع در کنار خانه تاریخی بهسازی شده نوذری و سایر ساختمان های همسایه دارد. این پروژه الگوی برجسته برای معماری معاصر فراهم می سازد  که تجسم روح مکان منطقه را در برمی گیرد. لینک خبر

 


١٥:٠١ - دوشنبه ١٥ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ١٤١١    /    تعداد نمایش : ٧٧٤کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397