صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > نشست مشترک مدیر کل شیلات استان بوشهر، رئیس دانشگاه و رئیس پژوهشکده خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک مدیر کل شیلات استان بوشهر، رئیس دانشگاه و رئیس پژوهشکده خلیج فارس

نشست مشترک مدیر کل شیلات استان بوشهر، رئیس و رئیس پژوهشکده خلیج فارس در روز دوشنبه 10 مهرماه در دانشگاه خلیج فارس برگزار گردید. دکتر مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس در این نشست گفت: دانشگاه، پژوهشکده و شیلات می توانند با تعریف حوزه مشترک راهبردی و ایجاد یک نقشه راه، همکاری لازم را در حوزه های کاری مشترک، مورد علاقه  و نیاز طرفین، داشته باشند.

وی افزود: رفع نیازهای پژوهشی، مسائل و مشکلات موجود در صنعت آبزیان از جمله کارکردهای پژوهشکده خلیج فارس است و ما حاضریم صد در صد پایان نامه های دانشجویی را با توجه به مسائل و نیاز های شیلات به صورت هدفمند برنامه ریزی کنیم.

رئیس دانشگاه خلیج فارس ادامه داد: با توجه به میزان ارزش افزوده ای که خیار دریایی و فرآورده های تولیدی از آن برای استان بوشهر دارد، آمادگی داریم جهت بر طرف نمودن مشکل کاهش ذخایر آن هرگونه همکاری را با شیلات داشته باشیم.

مهندس عباسعلی زنده‌بودی رئیس شیلات استان بوشهرگفت: طرح الزام جذب متخصیص شیلات توسط متقاضایان طرح پرورش آبزیان از سال 1396 اجرایی شده است و امیدواریم بتوانیم با حضور متخصصان این امر در مراکز شاهد رشد میزان بهره وری باشیم.

وی افزود: ایجاد شرکت های شیلاتی با  استخرهایی در مقیاس کوچک و واگذاری به دانش آموختگان رشته های شیلات در دو منطقه مند و دلوار، ایجاد شرکت های مشاوره ای جهت فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ارائه خدمات مشاوره ای در طرح های توجیهی و  ایجاد کلینیک های بهداشتی جهت آبزیان از دیگر طرح های اجرایی است که امیدواریم باعث اشتغال متخصصان این حوزه شود.

 


١٤:٢٠ - دوشنبه ١٠ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٣٦١    /    تعداد نمایش : ١١٢١کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397