صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > راه اندازی مرکز آموزشی-پژوهشی پرورش پرندگان در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی مرکز آموزشی-پژوهشی پرورش پرندگان در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس

 

اولین مرکز تخصصی پرورش پرندگان با داشتن دو سالن به مساحت ۳۰ و۸۰ مترمربع جهت آموزش دانشجویان علاقمند به انجام پروژه‌های تحقیقاتی وعلمی در زمینه تکثیر و پرورش برخی از پرندگان ‌اقتصادی نظیر؛کبک، بلدرچین و قرقاول در دانشکده کشاورزی ومنابع طبیعی برازجان راه اندازی شد.

دکترحسن حبیبی عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی ومنابع طبیعی برازجان و مجری این مرکز دراین رابطه گفت: این آزمایشگاه مجهز به سیستم گرمایشی وسرمایشی، سیستم دانخوری وآبخوری نیمه اتوماتیک و قفسه های پرورش کبک و بلدرچین و دستگاه جوجه کشی می باشد که در تاریخ بهمن ماه ۱۳۹۵ راه اندازی شد.

وی افزود: این مرکز که به منظور آموزش و تربیت دانشجویان علاقمند و به منظور کارآفرینی در دانشکده وهمچنین انجام پروژه های تحقیقاتی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال، تاسیس شده است و اولین فعالیت آزمایشی این مرکز در اسفند 95 با پرورش ۱۰۰۰ قطعه بلدرچین مولد، و۲۰۰ قطعه کبک مولد آغاز شده است.

از سایر اهداف این مرکز می توان به انجام پروژه های تحقیقاتی برروی گونه های مختلف پرنده های صنعتی وهمچنین کسب درآمد توسط فروش محصولات پروتئینی اشاره کرد.

امید است در آینده ای نزدیک با توسعه ی هرچه بیشتراین مرکز تحقیقاتی شاهد پیشرفت های وسیعتر از جمله تولید جوجه یک روزه و پرنده های مولد جهت عرضه به بازار در سطح استان بوشهر باشیم.

 

 


٠٨:٣٨ - شنبه ١٧ تير ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٤٨    /    تعداد نمایش : ١١٠٠کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397