صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > برگزاری نشست علمی به مناسبت روز جهانی لاک پشتان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست علمی به مناسبت روز جهانی لاک پشتان

به مناسبت روز جهانی لاک پشتان و با همت کمیته آموزش و فرهنگ شورای راهبری مدیریت سبز، نشست علمی با موضوع لاک پشتان در سالن جلسات پژوهشکده خلیج فارس برگزار گردید.

در این نشست ابتدا گزارشی از فعالیتهای انجام شده در این کمیته و جایگاه آن در شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه توسط دکتر صنعتی دبیر کمیته ارائه گردید.

 در ادامه این نشست دکتر علی آقارخ از اعضای هیات علمی دانشگاه خلیج فارس گفت: حدود ۲۵۰ گونه مختلف از لاک‌پشت‌ها و سنگ‌پشت‌ها در سراسر دنیا وجود دارند که در زیستگاه‌های مختلف، از اقیانوس گرفته تا صحراها، زندگی می‌کنند، اما این نوع از جانداران قادر به زندگی در مکان‌هایی با آب و هوای سرد نیستند.

وی افزود: تاکنون هشت گونه در دریاها و اقیانوس‌ها شناخته شده که از این میان گونه‌های لاک‌پشت‌های سبز، سرخ، چرمی، عقابی و زیتونی در خلیج فارس و دریای عمان توسط سازمان فائو تایید شده است.

در پایان این نشست بر اهمیت حفظ گونه های دریایی، نقش افزایش گرمای زمین بر کاهش جمعیت و لزوم انجام روشهای حفاظت از لاک پشتان تاکید گردید.


 


٠٩:٠٠ - چهارشنبه ١٠ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ١٢٠١    /    تعداد نمایش : ٦٠٦کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397