صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > بخش کشاورزی ما در جذب دانش آموخته گان رشته های کشاورزی موفق نبوده است


  چاپ        ارسال به دوست

بخش کشاورزی ما در جذب دانش آموخته گان رشته های کشاورزی موفق نبوده است

شب چهارشنبه مورخ   1396/02/27 جشن دانش آموختگی تعدادی از دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی واقع در برازجان برگزار شد. در این مراسم دکتر مصلح رییس دانشگاه ضمن آرزوی موفقیت برای دانش آموختگان این دانشکده گفت امشب بر حسب وظیفه وقتی شنیدم این  مراسم برگزار می شود با خرسندی از این اتفاق مبارک حضور پیدا کردم. رییس دانشگاه خلیج فارس گفت بخش کشاورزی هر جامعه بخش مولد و تامین کننده امنیت غذایی هر کشور شناخته می شود. هرکشور که بتواند محصولات استراتزیک و مجموعه نیازهای خود را خود را تامین کند، بخش مهمی از کار را انجام داده است. در کشور ما برای انجام این کار سرمایه گذاری لازم صورت نگرفته است و در ابتدای راه هستیم. دکتر مصلح گفت یکی از گروه هایی که می تواند مولد کشاورزی جامعه ما باشد همین دانش آموخته گان با کیفیت رشته های کشاورزی ما هستند. شاخصی که اکنون از اشتغال دانشجویان این رشته ها در بخش کشاورزی گزارش می شود بسیار پایین است. و این مساله نیازمند مطالعه، تحقیق، تحلیل و بررسی است. ایشان گفت تاکنون بخش کشاورزی ما در جذب دانش آموخته گان این رشته ها موفق نبوده است. یکی از راهکاری این مساله جذب این نیروها در کسب و کارهای کوچک و سازماندهی آنها با برنامه ریزی دقیق است. وی گفت برای اجرای چنین برنامه هایی باید مدلهای کوچک کسب و کار را برنامه ریزی و سپس اجرایی کنیم. دکتر مصلح گفت ساختارهای سنتی پاسخ  گویی نیازهای ما نمی باشد.

رییس دانشگاه خلیج فارس همچنین گفت از ابتدای شروع این مدیریت، ما به دنبال مدلهایی جهت جذب فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی در کسب و کارهای کوچک بوده ایم و هدف ما از این کار تقویت نیروها توانمند کردن آنها  برای ورود به این عرصه و تولید کالاهای کشاورزی و امنیت غذایی بوده است. وی گفت ما به دبتال مدلی نوع آورانه و خلاقه در این رشته ها هستیم و برنامه هایی هم با همکاری دانشکده کشاورزی تهیه و تدارک دیده ایم که امیدواریم با موفقیت دنبال شود.

 

 

 


١٤:٥٩ - شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١١٧٨    /    تعداد نمایش : ٧٤٤کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397