صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > برگزاری دومین دوره مسابقات ملی قایق‌های کارتنی در دانشگاه خلیج‌فارس


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین دوره مسابقات ملی قایق‌های کارتنی در دانشگاه خلیج‌فارس

دومین دوره از مسابقات ملی قایق‌های کارتنی  پنج شنبه مورخ 21  اردیبهشت ماه 1396 با حضور رییس، معاونین، اساتید، کارکنان و دانشجویان  دانشگاه خلیج‌فارس، رییس دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر،  اساتید  موسسه آموزشی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
در این مسابقات 44 تیم از دانشگاه های سراسر کشور ثبت نام کرده و 24 تیم 3 الی 5 نفره، متشکل از یک تیم از دانشگاه شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری، یک تیم از دانشگاه زیباکنار استان گیلان، 4 تیم از موسسه آموزشی کشتیرانی، یک تیم از دانشگاه لیان و 17 تیم از دانشگاه خلیج‌فارس از دانشجویان رشته‌های مختلف توانستند قایقهای خود را ساخته و در مسابقه شرکت دهند.  هدف از این مسابقات، تمرین کار گروهی، آشنایی با مهندسی دریا، پرورش خلاقیت و نوآوری، یادگیری توأم با سرگرمی و ایجاد شورونشاط علمی بین دانشجویان می باشد.
داوری مسابقه توسط اساتید دانشگاه خلیج فارس و مهندسین شاغل در صنایع کشتی‌سازی صدرا ، محلاتی و ناخدای جزیره  صورت پذیرفت. پس از امتیازدهی به قایق‌ها از نظر زیبایی و خلاقیت در ارائه طرح، تیم¬ها در قالب دو دسته دوازده‌تایی با یکدیگر به رقابت پرداختند. با داوری‌های انجام‌شده تیم‌هایی از موسسه آموزشی کشتیرانی، دانشگاه خلیج فارس  و دانشگاه علوم دریایی زیباکنار استان گیلان طول حدود 100 متر را در کمترین زمان پارو زده و به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
جایزه خلاقانه‌ترین طرح به تیم شرکت کننده از دانشگاه شهرکرد و جایزه زیباترین طرح به یکی از تیمهای موسسه آموزشی کشتیرانی اختصاص یافت.

 

 

 

 


٠٩:٢٣ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١١٥٧    /    تعداد نمایش : ٧٢٨کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397