صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > بمناسبت هفته زمین پاک


  چاپ        ارسال به دوست

بمناسبت هفته زمین پاک

روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می‌شود که نباید سیاره خود؛ زمین را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند. روز زمین پاک مناسبت سالانه‌ای است که با هدف افزایش آگاهی و تجلیل از محیط زیست کره زمین نامگذاری شده است.

در سال ۱۹۶۹، جان مک مونل فرزند یک مبلغ دینی مستقل و علاقمند به عرصه دین، علم و صلح، ایده برگزاری یک روز جهانی به نام روز زمین پاک را در همایش یونسکو درباره محیط زیست مطرح کرد و در همان سال پرچم زمین پاک را طراحی کرد. اوتانت دبیر کل وقت سازمان ملل (۱۹۶۲-۱۹۷۱) از ایده مک کونل استقبال کرد و این روز به یک روز جهانی در تقویم‌های سراسر دنیا تبدیل شد.

در ایران نیز همزمان با دیگر کشورهای جهان هفته زمین پاک از روز دوم اردیبهشت ماه به مدت یک هفته در سراسر کشور برپا می‌شود و نخستین روز این هفته (دوم اردیبهشت ماه) به نام روز زمین پاک نامگذاری شده‌است.

شعار امسال گسترش سواد زیست محیطی و اقلیمی  اعلام گردید. به همین منظور شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه خلیج فارس تقویم زیست محیطی دانشگاه امسال را بر محور همایشها و سخنرانیهایی قرار داده است که در آن اطلاعات اعضا هیات علمی، کارکنان  و دانشجویان را بالا ببرد.

 


٠٨:٤٧ - دوشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ١١١١    /    تعداد نمایش : ٥٣٦کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397