صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > حضور دانشجویان اتریشی در تور صنعتی و محیط زیستی بوشهر به میزبانی دانشگاه خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

حضور دانشجویان اتریشی در تور صنعتی و محیط زیستی بوشهر به میزبانی دانشگاه خلیج فارس

14  نفر از دانشجویان دانشگاه مونتان اتریش به میزبانی دانشگاه خلیج فارس بوشهر از ظرفیت های صنعتی گردشگری و علمی استان بازدید کردند.

دکتر سیدعبداللطیف هاشمی فرد رئیس دانشکده مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: تور صنعتی و محیط زیستی بوشهر با حضور 14 نفر از دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه مونتان شهر لئوبن اتریش به میزبانی دانشگاه خلیج فارس در قالب تفاهمنامه همکاری های علمی پژوهشی بین دو دانشگاه در حال برگزاری است.

ایشان با اشاره به اهداف برگزاری این تور علمی گفت: دانشگاه خلیج فارس در راستای کیفیت بخشی سطح آموزش و افزایش غنای علمی فعالیت ها، اقدام به برگزاری تورهای علمی و تبادل تجربیات با دانشگاه های مطرح دنیا نموده است که در اولین قدم با حضور دانشجویان رشته های نفت، شیمی و محیط زیست صنعتی دانشگاه مونتان اتریش، دانشجویان و کادر آموزشی دانشکده نفت و گاز و پتروشیمی با مدل های آموزشی، ارتباطات صنعتی و ظرفیت های علمی این دانشگاه آشنا شدند و از طرفی تجربیات و ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه خلیج فارس نیز در نشست های مشترک به مهمانان ارائه شد.

رئیس دانشکده نفت و گاز دانشگاه خلیج فارس  با اشاره به اهمیت بالای این تور علمی گفت: این برنامه برای اولین بار در سطح کشور با این مدل اجرا می شود و دانشگاه مونتان اتریش برای این سفر علمی 4 واحد درسی تعریف نموده است که دانشجویان یافته های خود را در قالب مقالات علمی عرضه خواهند نمود.

دکتر رضا آذین عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی و مسئول ایجاد تفاهم نامه فوق درخصوص برنامه هایی که در طول یک هفته اقامت این دانشجویان در بوشهر اجرا می شود گفت: در اولین روز حضور دانشجویان اتریشی در بوشهر علاوه بر برگزاری نشست های علمی؛ از آزمایشگاه های دانشگاه خلیج فارس، بافت قدیم بوشهر، مدرسه تاریخی سعادت، بازار قدیم و ساحل بوشهر بازدید به عمل آمد و دانشجویان با گوشه ای از تاریخ کهن بوشهر و تعاملات اجتماعی مردم آشنا شدند.

رییس بنیاد ملی نخبگان  افزود: در ادامه برنامه ها با حضور این تیم در عسلویه از فازهای 4، 5، 20 و 21 پارس جنوبی بازدید به عمل آمد و دانشجویان با آخرین دستاوردها و ظرفیت های ایران در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی آشنا شدند.

وی اذعان نمود: بازدید از جنگل های حرا، خلیج نایبند، منطقه باستانی و تاریخی سیراف، اجرای موسیقی فولکلور منطقه عسلویه، بازدید از پتروشیمی جم و بازدید از پالایشگاه فجر جم از دیگر برنامه هایی است که در طول اقامت دانشجویان اتریشی در عسلویه پیش بینی و اجرا شده است.


٠٨:١١ - چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٩٠    /    تعداد نمایش : ١٠٨٥کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397