صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > آغاز تولبد لارو ماهیان دریایی ( ماهی شانک زرد باله) در ایستگاه تحقیقاتی آبزیان دریایی پژوهشکده خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز تولبد لارو ماهیان دریایی ( ماهی شانک زرد باله) در ایستگاه تحقیقاتی آبزیان دریایی پژوهشکده خلیج فارس

در آغازین روز سال اقتصاد مقاومتی تولید لارو ماهی شانک زرد باله  که از جمله  ماهیان بومی و تجاری خلیج فارس است، در این ایستگاه آغاز شد. در بازدیدی که در اولین روز سال 1396 توسط   دکتر هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تحقیقات و فناوری به همراهی دکتر مصلح  رییس دانشگاه خلیج فارس  و هیات همراه  از ایستگاه تحقیقات آبزیان دریایی پژوهشکده خلیج فارس انجام شد بازدید کنندگان از نزدیک با فعالیت های این ایستگاه که در نوع خود در تمام دانشگاه های کشور بی نظیر و شامل بخش های پمپاژ آب دریا کلرزنی uv تکثیر و پرورش لارو است آشنا شدند. لازم به توضیح است که پروژه رفع موانع تولید انبوه لارو آبزیان دریایی با توجه به لاینحل ماندن مشکل تغذیه و تلفات زیاد لارو ماهیان دریایی  در قالب یک طرح پژوهشی پسا دکتری و چند پروژه کارشناسی ارشد در این ایستگاه در حال انجام است. امید میرود که این فعالیت در پایان به مرحله تجاری رسیده و در سال اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید   بتواند گامی  موثر در جهت بومی سازی بیوتکنیک تکثیر و تولید انبوه لارو  ماهیان تجاری دریایی بردارد در اولین گام این پژوهش تعداد 150  هزار قطعه لارو یک روزه تولید شد.
لازم به توضیح است که این فعالیت با همکاری و مشارکت پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور( ایستگاه تحقیقات ماهیان دریایی بندر امام خمینی) انجام شده است. در ادامه یادآور می‌شود که دانشگاه خلیج فارس آمادگی خود را جهت رفع مشکلات تولید انبوه بچه ماهیان دریایی اعلام می دارد.

 

 

 

 


٢٣:٤١ - سه شنبه ١ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٠٧٤    /    تعداد نمایش : ٨٠٢کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397