صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > سومین جشنواره و نمایشگاه ملی دانشگاه پاک در دانشگاه خلیج فارس برگزار گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی دانشگاه پاک در دانشگاه خلیج فارس برگزار گردید.

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی دانشگاه پاک در دانشگاه خلیج فارس شنبه 21 اسفندماه 1395 با حضور پژوهشگران استانی و کشوری با موضوع پیشگیری از سوء مصرف مواد و روان گردانها در سالن اجتماعات دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی برگزار گردید.

دکتر مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان در این همایش گفت: مبارزه با پدیده شوم اعتیاد نیازمند یک عزم جدی در تمامی سطوح جامعه است و برای پیشگیری و مبارزه با مصرف مواد مخدر باید به سمت آموزش و فرهنگ سازی با استفاده از راه کارهای جدید و جدی برویم.


رئیس دانشگاه افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی نقش مهمی در پیشگیری از مصرف مواد مخدر دارد و ما به عنوان جامعه دانشگاهی آماده ایم با استفاده از تمامی ظرفیت های  علمی و عملی مانند مرکز مشاوره دانشگاه، به مبارزه با این بلای خانمان سوز کمک نماییم.

ارسطو ترکمان منش دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر در این همایش گفت: مافیای مواد مخدر 260میلیارد دلار از قبل فروش مواد مخدر سود می برند و حدود 10 میلیون نفر در اختیار این سازمان های مافیایی هستند و برای حمل و نقل و فروش به باند های مافیایی کمک می کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر افزود: ما در همسایگی کشوری به نام افغانستان قرار داریم که بیش از 1200 کیلومتر مرز با ما دارد و   70 درصد از تولیدش خشخاش است حالا شما محاسبه کنید برای کشور ایران مبارزه با مواد مخدر چه هزینه هایی دارد.

ترکمان منش ادامه داد: کشور جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با مواد مخدر علاوه بر هزینه 10 هزار میلیارد تومانی، 4000 هزار شهید تقدیم به ملت عزیز ایران کرده است و در این میان 12000 نفر نیز سلامتی خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به اینکه هیچکس در مقابل اعتیاد و مصرف مواد مخدر مصون و ایمن نیست گفت: از هر ده نفر معتاد یک نفر خانم است و این مطلب نشانگر این موضوع است که اعتیاد و مصرف مواد مخدر در تمامی سطوح رسوخ پیدا کرده و بهترین راه مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از طریق انجام کارهای آموزشی و فرهنگی می باشد.

 


١٣:٤٩ - شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٠٦٥    /    تعداد نمایش : ٧٨٦کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397