صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > آغاز اولین دوره رویداد ملی کارآفرینی اسباب بازی ها و سرگرمی های دریایی در دانشگاه خلیج فارس


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز اولین دوره رویداد ملی کارآفرینی اسباب بازی ها و سرگرمی های دریایی در دانشگاه خلیج فارس

اولین دوره رویداد ملی کارآفرینی اسباب بازی ها و سرگرمی های دریایی به مدت سه روز از روز دوشنبه 16 اسفند الی چهارشنبه 18 اسفند در سالن اجتماعات دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس در حال برگزاری می باشد.

در دومین روز از برگزاری این رویداد ملی دکتر مصلح رئیس دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان در این رویداد گفت: دریا یک فرصت ارزشمند برای کشور، خصوصا استان بوشهر که بیشترین ساحل دریایی را با خلیج فارس دارد، است و همه معتقد هستیم که فرصت های زیادی در بحث دریا و خلیج فارس وجود دارد که باید از این فرصت ها که هنوز بکر مانده و تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است استفاده کرد.

وی افزود: یکی از این حوزه های بکر، حوزه سرگرمی ها، تفریحات و اسباب بازی هایی است که میشود از فرصت دریا در آنها استفاده کرد و واقعیت هم این است که تا کنون ما نتوانستیه ایم از این فرصت بخوبی استفاده کنیم.


دکتر مصلح ادامه داد: امیدواریم که زیر ساخت های فرهنگی، اجتماعی و قانونی لازم برای توسعه حوزه گردشگری، تفریحات و سرگرمی های دریایی در کشور ما فراهم شود و مردم بیش از این بتوانند از این فرصت خدادادی استفاده کنند و مطمئنا استفاده بهینه از این فرصت موجبات کارآفرینی برای جامعه خصوصا دانش آموختگان دانشگاهی را فراهم  خواهد کرد.

رئیس دانشگاه ادامه داد: برای دانشگاه خلیج فارس دریا خصوصا از منظر خلیج فارس دارای اهمیت ویژه ای است پس در این زمینه با حساسیت بدنبال حمایت هستیم و خصوصا در زمینه بازی های رایانه ای که با رویکرد خلیج فارس و برای معرفی خلیج فارس باشد ما حمایت خواهیم کرد و انشالله امیدوار هستیم که حداقل شاهد ساخت یک بازی بین المللی رایانه ای برای معرفی و آشنایی با خلیج فارس در استان و دانشگاه خلیج فارس باشیم.

دکتر مصلح در پایان گفت: تا کنون چندین رویداد برگزار کرده ایم و حالا وقت آن است که خروجی این رویدادها را ببینیم و ایده هایی که قابلیت تجاری سازی دارند را به مرحله اجرا برسانیم و دانشجویان و دانش آموختگان بتوانند از ایده های خود تولید ثروت کنند تا همه طعم شیرین تولید ثروت از طریق دانش و علم را بچشند و این را به جامعه نیز منتقل کنند.

 مهندس زرین فر معاون پشتیبانی و توسعه منابع استانداری بوشهر در این مراسم گفت: در یک مقطع خاص و جدید از تاریخ قرار گرفته ایم که اگر میخواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید تلاش کنیم و در حوزه های مختلف علوم پیشرفت کنیم.

مهندس زرین فر افزود: امروزه دیگر دانشگاه ها به سبک گذشته جوابگو نیستند و باید به سمت دانشگاه های نسل سوم یا همان دانشگاه های کارآفرین حرکت کنیم.


وی ادامه داد: برگزاری این گونه رویدادها دارای مزیت های متعددی است ولی یکی از این مزیت ها بسیار نقش ویژه ایی دارد و آن مزیت وجود تشکل های تیمی و گروهی در این رویدادها است، یکی از مشکلات ما در کشور عدم وجود روحیه کارهای تیمی است که با انجام این رویدادها روحیه انجام کارهای گروهی و تیمی بسیار تقویت خواهد شد.

 


 


١٣:٠٧ - سه شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٠٥٦    /    تعداد نمایش : ٨٣٧کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397