صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > همایش کسب و کار آنلاین کارستان برگزار گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

همایش کسب و کار آنلاین کارستان برگزار گردید.

همایش کسب و کار آنلاین کارستان به همت مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه خلیج فارس، با هدف توانمند سازی کسب و کارهای نوپا در استان و با حضور  300 نفر از علاقه مندان و صاحبان ایده از سراسر استان، نمایندگان شرکت شتابدهنده نوین طرح پارس و کارآفرینان برتر ملی و استانی و  با حضور مهندس نیکوفر مدیر عامل شرکت شتابدهنده نوین طرح پارس، مهندس سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  و با مشارکت مهندس سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، استانداری بوشهر، و مهندس دهقانی کارآفرین برتر استانی برگزار گردید. در سالن اجتماعات دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار گردید.
در ابتدا این مراسم مهندس سالمی، مدیر مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه خلیج فارس، ضمن بیان خیر مقدم و ذکر اهداف همایش به تشریح فعالیت های کارآفرینانه در دانشگاه خلیج فارس پرداخت. مهندس سالمی با تاکید بر لزوم حرکت دانشگاه به سوی دانشگاه کارآفرین، به برگزاری 6 رویداد کارآفرینی در دانشگاه خلیج فارس و حمایت از تیم های نوآور در این راستا اشاره کرد. همچنین ایشان نوید راه اندازی مکان فیزیکی جدید مرکز کارآفرینی و نوآوری تا پایان سال جاری را داد و افزود: امیدواریم با حمایت های انجام شده از طرف دانشگاه خلیج فارس و فراهم آمدن زیرساخت های لازم جهت حمایت از کسب و کارهای نوپا، در آینده نزدیک شاهد ایجاد کسب و کارهایی پایدار در استان بوشهر باشیم.
در ادامه، مهندس سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ضمن بیان خیر مقدم به حاضرین، گزارش مختصری از فعالیت های  صورت گرفته توسط وزارت ارتباطات  و فناوری اطلاعات در حوزه ایجاد و راه اندازی کسب و کارهای نوپا ارائه نمود .

سملیان با اشاره به رتبه هفت استان در شاخص های توسعه فناوری اطلاعات (IDI)  و همچنین زیرساختهای ارتباطی مناسبت در استان افزود : کارآفرینان بومی و تیم های نوآور می بایست از این بسترهای مناسب جهت ایجاد کسب و کار خلاقانه و خلق ثروت استفاده نمایند. وی در ادامه تصریح داشت:  با عنایت به دریافت مجوز راه اندازی مرکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپا در استان و تامین منابع مالی توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و همچنین اعطا تسهیلات وجوه اداره شده، می¬توان حمایت از هسته ها و شرکت های نوپا را با انسجام بیشتری ادامه داد. 

مهندس نیکوفر مدیرعامل شرکت شتابدهنده نوین طرح پارس ضمن بیان اهداف برگزاری همایش  به نحوه حمایت از صاحبان ایده و تیم های نوآور و مدل شتابدهی پرداخت. وی در پایان با حضور در مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه خلیج فارس به سوالات و ابهامات حاضرین در همایش پاسخ داد.

در بخش پایانی، مهندس سلجوقی به عنوان کارآفرین برتر ملی،  از طریق ویدئو کنفرانس در همایش حضور پیدا کرد و مطالبی در خصوص نقش و تاثیر فناوری در روند رشد دانش بشری بیان داشت. وی به اهمیت تولید محتوا، نرم افزارهای کاربردی و استفاده از شبکه های اجتماعی در کارآفرینی اشاره و در پایان برخی از راهکارهای توسعه فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور را بیان نمود.

 


٠٨:٥٢ - شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٠٤١    /    تعداد نمایش : ٧٤٢کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397