صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > رییس دانشگاه خلیج فارس: واحدهای درسی رشته های فارسی و عربی نیازمند بازنگری است.


  چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه خلیج فارس: واحدهای درسی رشته های فارسی و عربی نیازمند بازنگری است.

دکتر عبدالمجید مصلح روز پنج شنبه 28بهمن در آئین اختتامیه همایش ملی میراث مشترک زبان، ادبیات و فرهنگ فارسی و عربی درحوزه خلیج فارس در دانشگاه خلیج فارس افزود:برای جذاب شدن و تقویت این رشته ها باید بازنگری در واحدهای درسی متناسب با پاسخگویی به نیازهای جدید انجام شود .
وی اظهار کرد : زبان عربی به نوعی زبان دوم درجمهوری اسلامی ایران محسوب می شود که تقویت و توجه به آن از اهداف مد نظر است و هرگونه کوتاهی در زمینه آموزش این زبان و رشته ما را از هدف خود دور و به این زبان در کشور آسیب خواهد رساند .
دکتر مصلح اضافه کرد: بوشهر و دانشگاه خلیج فارس کانون مناسبی برای اتصال به دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس است که می تواند با زبان های فارسی و عربی پیوند دهنده این مناطق به هم باشد .
وی ادامه داد: صرف نظر از مرز های جغرافیایی در واقعیت پیوند عمیقی بین مردم ساکن شمال و جنوب خلیج فارس وجود دارد.
رییس دانشگاه خلیج فارس گفت: نوع مبادلات فرهنگی و زبانی در این مناطق گزینه های مناسبی برای بررسی و پژوهش هستند که بمیراث مشترک زبان، ادبیات و فرهنگ فارسی و عربی درحوزه خلیج فارساید در این زمینه بستر های لازم فراهم و اقدام شود .
وی افزود: زبان و ادبیات هویت فرهنگی هر کشوری است که باید زمینه فعالیت بهتر و بیشتری را برای علاقه مندان به آن فراهم کرد تا مخاطبان، دانشجویان و فعالان بیشتری در این زمینه جذب کند.


١٠:٣١ - يکشنبه ١ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ١٠١١    /    تعداد نمایش : ٧٠٢کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397