صفحه اصلی > اخبار، اطلاعیه ها و رخدادهای آینده 
اخبار > نشست هیات امنای دانشگاه خلیج فارس با حضور اعضاء برگزار گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هیات امنای دانشگاه خلیج فارس با حضور اعضاء برگزار گردید.

نشست هیات امنای دانشگاه خلیج فارس با حضور اعضاء روز چهارشنبه 27 بهمن در سالن جلسات دانشکده نفت، گاز و پتروشمی برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه ضمن خوش آمد گویی به اعضاء هیات امناء،  گزارشی از وضعیت دانشگاه ارائه نمود. دکتر مصلح با اشاره به حرکت پرشتاب دانشگاه خلیج فارس به سوی تبدیل شدن به یک دانشگاه نسل سوم گفت: ارتقاء جایگاه علمی، تبدیل شدن به یک دانشگاه نسل سوم و بین المللی از جمله برنامه هایی است که در سند راهبردی دانشگاه به آنها توجه ویژه شده است.

دکتر مصلح توسعه فضای خوابگاهی، فراهم نمودن بستر جذب و نگهداری اعضای هیات علمی، بهبود میزان رفاه اعضای هیات علمی و کارمندان را از جمله ضروریات توسعه دانشگاه خلیج فارس دانستند.

دکتر سالاری استاندار بوشهر در این نشست گفت: دانشگاه خلیج فارس توانسته است در زمینه افزایش دانشجو حدود 31 % افزایش، در زمینه افزایش دانشجو روزانه حدود 37 % افزایش، در زمینه افزایش اعضای هیات علمی حدود 37 % افزایش و در خصوص افزایش سرانه خوابگاهی و افزایش رشد قرارداد های پژوهشی رشد قابل توجهی داشته باشد، که نشان از ارتقاء جایگاه این دانشگاه دارد و  تلاش مسولان این دانشگاه قابل تقدیر می باشد.

دکتر سالاری افزود: نگاه بنده و مجموعه اجرایی استان به دانشگاه خلیج فارس یک نگاه ویژه است، و همه مسولان کشوری که تاکنون به استان بوشهر سفر داشته اند، بر توسعه دانشگاه تاکید نموده اند که این تاکید نشان از نگاه ویژه دولت برای توسعه دانشگاه ها دارد.

مهندس ترکان مشاور رئیس جمهور و از اعضای هیات امناء دانشگاه خلیج فارس در این نشست ضمن اشاره بر ایجاد 700 هزار فرصت شغلی در سال 1395 توسط دولت تدبیر و امید، گفت: ایجاد دانشکده کسب و کار از اقدامات اساسی دانشگاه خلیج فارس در جهت حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم است و این حرکت دانشگاه بسیار قابل تقدیر می باشد و می تواند منشاء خدمات ماندگار  به این استان و کشور باشد.

مهندس ترکان افزود: استان بوشهراز ظرفیت های گردشگری بسیار خوبی جهت جذب سرمایه گذارو گردش گرهای داخلی و خارجی برخوردار است و باید زمینه برای تحقق این امر فراهم گردد.

مهندس ترکان حرکت دانشگاه خلیج فارس به سمت پروژه های مربوط به صنعت حمل و نقل دریایی را قابل تحسین دانسته و ادامه داد: بوشهر همواره یکی از مهد ها و تمدن های بزرگ در امر حمل و نقل دریایی بوده است و اکنون ایجاد بنادر نسل سوم در این استان باید در اولویت قرار گیرد و برای کشور تبدیل به یک الگو شود.
١٤:٣٦ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ١٠٠٧    /    تعداد نمایش : ٨٤٩کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی مهرماه 1397